Медведев е на четвъртфинал във Флорида

Даниил Медведев

Даниил Медведев продължава на четвъртфиналите на Мастърс 1000 тенис турнира в Маями, щата Флорида.

Четвъртият поставен руснак се наложи над Контан Алис (Франция) с 6:4, 6:2. Мачът продължи само 70 минути.

Медведев не допусна точка за пробив, а сам реализира три брейка. Той завърши с 30 печеливши удари (7 аса) при едва 5 непредизвикани грешки, от които 3 бяха двойни.

Следващият му съперник ще бъде американският квалификант Кристофър Юбанкс, който надделя с два тайбрека над Адриан Манарино от Франция със 7:6(2), 7:6(5).

Финладенцът Емил Руусувуори също е четвъртфиналист, след като победи Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 4:6, 6:4, 7:5. Скандинавецът губеше със сет и 4:3 с пробив, но успя да направи невероятен обрат и да спечели.

По публикацията работи: Любомир Тодоров