от 15.00 часа

Тенисистките на България отстъпиха на Норвегия

Отборът на България.
Снимка: БФТ

Тенисистките на България отстъпиха с 1:2 победи на Норвегия в мач от първа група на турнира от първа Евро-африканската зона на „Били Джийн Кинг къп“, който се провежда на клей в Анталия.

В решителния мач на двойки Гергана Топалова и Лиа Каратанчева отстъпиха на Улрике Ейкери и Малене Хелгьо след 6:2, 1:6, 4:6 след почти 2 часа игра.

Българките пробиха за 3:1 и в последния гейм на първия сет, за да го спечелят, но във втория скандинавките доминираха и изравниха. В заключителния сет Топалова и Каратанчева допуснаха брейк в последния, десети гейм.

В първия сингъл Лиа Каратанчева направи обрат и спечели срещу първата ракета на скандинавките Улрике Ейкери с 3:6, 6:4, 6:4 за 2:14 часа.

Във втория двубой Гергана Топалова загуби от Малене Хелгьо с 0:6, 2:6 за 56 минути.

Така България е с актив 2 победи (срещу Хърватия и Швеция) и 2 загуби (от Сърбия и Норвегия). Лидер в група В е съставът на Сърбия, който е спечелил и четирите си мача. В последния си мач националките ще играят срещу Дания.

По публикацията работи: Любомир Тодоров