Ева Янева стана шампионка на Франция

Ева Янева (вдясно) отбеляза 11 точки.
Снимка: Личен архив

Българската националка Ева Янева обяви, че остава във Волеро (Льо Кане) през следващия сезон, след като помогна на отбора да защити титлата си в женското волейболно първенство на Франция, съобщава "РМС Спорт".

Волеро заслужи трофея за втори път в историята си, след като във финалната среща реванш надделя като гост над победителя в редовния сезон Мюлуз с 3:1 (15:25, 26:24, 26:24, 25:16). Ключовият момент за успеха дойде в края на третия гейм, който гостенките измъкнаха след изоставане от 22:24. Клубът от Льо Кане спечели и първия финал в четири гейма.

Капитанката на тима Янева, която беше избрана за най-стойносттна състезателка (МВП) в мача, завърши с 11 точки, а най-резултатна от съотборничките й с 29 точки беше 20-годишната рускиня Вита Акимова.

За Мюлуз най-добра беше Кристел Нана с 22 точки.