Илиян Радулов започва в Париж, 2 български победи на старта

Ива Иванова записа първа победа в Големия шлем при дебюта си.
Снимка: БФТ

Петият поставен в схемата при юношите на "Ролан Гарос" Илиян Радулов започва днес участието си на тенис турнира от Големия шлем с двубои на единично и на двойки. Вчера победи в първия кръг в Париж записаха Адрияно Дженев и Ива Иванова.

Радулов открива програмата на 12 корт в 12 часа  наше време с мач срещу Алексей Панарин от Русия. По-късно третите поставени на двойки Дженев и Радулов ще играят с американците Лърнър Тийн и Александър Разеги.

Вчера Илиян проведе две много полезни тренировки с Григор Димитров и италианеца Лоренцо Музети.

Григор Димитров ще играе във вечерната сесия в Париж

При юношите №14 в схемата Адрияно Дженев се наложи снощи с 6:4, 6:2 над Густаво Алмейда от Бразилия. Срещата продължи 71 минути.

Българинът поведе с 4:0 в първия сет и го спечели с 6:4. Във втората част Дженев спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2.

При девойките 16-годишната Ива Иванова победи с 6:2, 6:3 Марго Фантала от Франция. Срещата продължи 76 минути.

Абсолютната дебютантка в турнирите от Големия шлем Иванова спечели пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 в първия сет. Във втората част Иванова поведе с 4:0, но загуби следващите три гейма. След това българката показа по- голямата си класа и взе следващите два гейма.

Днес Ива ще играе срещата си от втория кръг срещу Франческа Паче от Италия.

Четвъртата ни представителка Росица Денчева отстъпи на Соня Зийнбаева от Германия с 5:7, 4:6.