Уругвай и Южна Корея на полуфинал на СП до 20 г.

Момент от мача между Уругвай (в светлосин екип) и САЩ.

Отборите на Уругвай и Република Южна Корея се класираха за полуфиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Аржентина.

Южноамериканците победиха САЩ с 2:0 в Сантяго дел Естеро в последния четвъртфинал, а преди това корейците, вицешампиони от последния шампионат, си осигуриха място в топ 4 с минимален успех с 1:0 над Нигерия.

Уругвай доминираше през целия мач и заслужено стигна до победата с попадение на Андерсон Дуарте и автогол на Джошуа Уайндър.

Република Корея и Нигерия не успяха да си отбележат гол в редовното време на другия четвъртфинал снощи и се стигна до продължения, където Сек-Хюн Чой отбеляза победния гол в 95-а минута.

Така на полуфиналите Уругвай ще се изправи срещу Израел в четвъртък, а корейците ще спорят с Италия. Нито един от четирите полуфиналисти в турнира не е печелил световната титла в тази възрастова група.