Адриан Андреев започна успешно в Брауншвайг

Адриан Андреев
Снимка: vanmosselkiadutchopen.nl

Третата ракета на България при мъжете Адриан Андреев записа победа на старта на чалънджъра на клей от категория 125 в Брауншвайг, Германия.

Той се наложи с 6:4, 3:6, 6:3 над Жофроа Бланкано от Франция и се класира за осминафиналите на турнира. Срещата продължи 2:47 часа.

В първия сет Андреев губеше с 0:2 гейма, но след това спечели четири поредни игри, за да спечели в последствие частта. В следващата Бланкано проби за 4:2 и така успя да изравни общия резултат.

Софиянецът направи брейк за 3:1 в решителния трети сет. При 5:3 той сервираше за победата. Адриан първо отрази точка за връщане на пробива, а след това успя да реализира петия си мачбол с печеливш удар от форхенд по диагонала.

Така българинът си осигури 11 точки за световната ранглиста, където в момента е на 210-ото място.

Следващият му съперник се определя в мача между седмия поставен испанец Хауме Мунар и датския квалификант Аугуст Холмгрен.

Другият наш тенисист в Брауншвайг – Янаки Милев, отпадна във финалния кръг на пресявките.