от 12.00 часа

Глушкова отстрани поставена в Германия

Денислава Глушкова
Снимка: Иво Димитров

Тръгналата от квалификациите Денислава Глушкова се класира за втория кръг на основната схема на тенис турнира на клей в Хехинген, Германия, който е с награден фонд 60 хиляди долара.

Софиянката се наложи с 6:4, 6:1 над четвъртата поставена австралийка Присила Хон от Австралия след 73 минути игра.

В първата част Глушкова направи решителен пробив за 4:3 и това ѝ беше достатъчно, за да го спечели. В следващия българката загуби само един гейм – при 2:1, и заслужено постигна победата.

На осминафиналите 19-годишната Денислава очаква Кристина Дину (Румъния) или Александра Вецич (Германия).

Другата българка – втората ни ракета Гергана Топалова, загуби неочаквано от квалификантката Жива Фалкнер от Словения с 2:6, 1:6.

По публикацията работи: Любомир Тодоров