Алкарас срещу Зверев на четвъртфинал на US Open

Карлос Алкарас

Шампионът от Откритото първенство на Съединените щати по тенис Карлос Алкарас за трета поредна година се класира за четвъртфиналите.

Водачът в световната ранглиста от Испания победи Матео Арналди от Италия с 6:3, 6:4, 6:4 след час и 59 минути игра на централния корт „Артър Аш“.

Алкарас контролираше напълно мача срещу 22-годишния Арналди и постигна пет пробива. Италианецът направи само един брейк – за 2:2 в третия сет, но 2 години по-младият испанец проби отново в десетия гейм и така затвори мача. Карлитос завърши двубоя с 31 печеливши удари при 22 непредизвикани грешки. За съперника му балансът е 22-25.

"Изигррах солиден мач от началото до края. Направих по-малко грешки, имах ритъм. Опитвах се да излизам на мрежата при всяка възможност. Щастлив съм от формата си и от това, че продължавам", заяви Алкарас след успеха.

Следващият опонент на шампиона е Александер Зверев.

Германецът, който е №12 в схемата, спечели малко преди 2 часа след полунощ в Ню Йорк срещу шестия поставен Яник Синер от Италия след 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:2 във вълнуващ двубой, продължил 4:41 часа.

Александер Зверев

В заключителния сет Зверев проби за 2:0, в следващия гейм спаси точка за рибрейк и това беше достатъчно, за да измъкне победата.

Саша завърши с 56 уинъра (16 аса) и 46 непредизвикани грешки (6 двойни), докато Яник постигна 50 печеливши удари (12 аса) срещу 67 грешки (7 двойни).

Алкарас и Зверев са играли пет пъти до момента, като германецът води с 3-2 успеха.

Третият поставен Даниил Медведев също е на четвъртфиналите, след като победи Алекс де Минор от Австралия с 2:6, 6:4, 6:1, 6:2. Следващият съперник на руснака е неговият сънародник и един от най-добрите му приятели и кръстник на дъщеря му - Андрей Рубьов.

Рубльов стигна до топ 8 след 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 срещу британеца Джак Дрейпър.