Каратанчева и Стаматова отпаднаха на сингъл в Сърбия

Лиа Каратанчева

Преминалите квалификациите Лиа Каратанчева и Юлия Стаматова отпаднаха в първия кръг на основната схема на тенис турнира на клей в Куршумлийска Баня, Сърбия, който е с награден фонд 40 хиляди долара.

Каратанчева отстъпи с 6:7(3), 4:6 срещу малтийката Франциска Курми след повече от 2 часа игра. За 20-годишната Лиа това беше осми мач на сингъл от 16 септември насам.

Българката водеше с 5:2 гейма в първия сет, но го загуби. Във втория допусна фатален пробив в десетия гейм, с което мачът приключи.

Тя взема 5 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за нея 466-о място.

Каратанчева е трета в схемата на двойки заедно с гъркинята Сапфо Сакерариди. Двете ще играят по-късно днес срещу американките Зоуи Кримъл и Мия Савилич.

Стаматова пък отпадна след 5:7, 1:6 срещу Юлие Щруплова от Чехия. Двубоят продължи 97 минути.

Направо от втория кръг започва втората ни ракета Гергана Топалова. Тя очаква победителката от двубоя между Мия Ристич (Сърбия) и Диана Марчинкевича (Латвия).