Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг продължава в турнира

Футболистите на РБ Лайпциг поздравяват феновете си след края на мача във Висбаден.
Снимка: RasenBallsport Leipzig

Отборът на РБ Лайпциг започна защитата на трофея с победа с 3:2 срещу втородивизионния Веен (Висбаден) в първия кръг в турнира за Купата на Германия по футбол.

Носителят на трофея от последните два сезона срещна доста трудности, но успя да се наложи след два гола на новото попълнение от Словакия Бенджамин Шешко и един на шведа Емил Форшберг и да се класира за 1/16-финалите на турнира.

Лайпциг започна силно и набързо поведе с 2:0 до 18-а минута с голове на Форшберг и Шешко.

Домакините от Висбаден обаче успяха да се върнат в мача с попадение на Иван Пъртаин, но с втория си гол в 70-а минута Шешко даде спокойствие в състава на Лайпциг.

Пъртаин също реализира второ попадение в 73-а минута, но Лайпциг успя да удържи крехката преднина до края.