от 07.00 часа

Рибакина и Гоф продължават в Пекин

Коко Гоф спечели в 2 сета.

Елена Рибакина и Коко Гоф се класираха за втория кръг на тенис турнира от категория WТА 1000 в Пекин.

В последния мач от програмата за деня поставената под номер 5 Рибакина надигра напълно първата ракета на Китай Цинвън Чжън 6:1, 6:2.

Мачът беше един от най-очакваните в първия кръг, тъй като противопоставяше две тенисистки от топ 25 на света, но Рибакина не остави никакви шансове на Чжън.

Във втория кръг представителката на Казахстан ще срещне германката Татяна Мария.

С победа в Пекин започна и шампионката от Откритото първенство на САЩ Коко Гоф. Американката се справи със 7:5, 6:3 с рускинята Екатерина Александрова. В първия сет Гоф поведе с 4:0 гейма, но Александрова успя да изравни до 5:5.

Гоф обаче успя да направи още един пробив в 12-ия гейм, с който затвори първата част на мача.

Във втория сет двете тенисистки печелеха подаванията си почти безпроблемно, като единственият пробив дойде в полза на Гоф в шестия гейм.

За американката победата е 13-а поредна и тя остава без поражение от 11 август, когато отстъпи на сънародничката си Джесика Пегула в четвъртфиналите на турнира в Монреал.