Отборите на НСА и Дема с титлите на държавните по тенис

Шампионите с турнирния директор Георги Чочев.
Снимка: БФТ

НСА (София) при мъжете и Дема (София) при жените спечелиха титлите на Държавното отборно първенство по тенис в Пловдив. В надпреварата взеха участие 39 мъжки и 30 женски тима. Състезанието от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК Локомотив.

На финала при мъжете клуб НСА в състав Габриел Донев, Пламен Милушев и Васил Русанов се наложи с 2-0 победи над Диана-2 (София). В първия сингъл Габриел Донев победи Симеон Терзиев с 6:2, 7:5, след което Пламен Милушев се наложи лесно над Христиан Биджев с 6:1, 6:1.

В мач за третото място номер 1 в схемата и шампион от последните две години Черно море-Елит (Варна) спечели с 2-0 победи срещу Локо 98 (Пловдив). Симон-Антони Иванов записа успех срещу държавния вицешампион и национал Янаки Милев с 6:3, 3:6, 6:1, а Михаил Иванов се наложи над Фердун Шефкедов с 4:6, 6:1, 6:3.

На финала при жените Дема защити титлата си от последните два сезона, след като постигна успех с 2-0 над Вектор Тенис Спорт (София). Държавната шампионка в зала Денислава Глушкова победи Лидия Енчева с 4:6, 6:2, 6:1, а златната медалистка на открито Джулия Терзийска се наложи над Галена Кръстенова с 6:0, 6:2. В отбора е и треньорката на Глушкова Биляна Павлова.

В спор за третото място Локомотив (Пловдив) спечели с 2-0 срещу Супер Спорт (Варна). Изабел Кузманов победи Естела Иванова със 7:5, 6:1, а Зиновия Ванева се наложи над Елизабет Данаилова с 6:0, 6:0.