Ботев (Пд) разгроми Локомотив (Сф)

Антоан Баруан (вдясно) се отличи с 2 гола и 2 асистенции за Ботев (Пд).

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми с 6:0 гостуващия Локомотив (София) в двубой от 15-ия кръг на Първа лига.

Антоан Баруан откри резултата още в 5-ата минута. След грешка в отбраната на гостите френският централен нападател вкара от близо. В 12-ата минута Самуел Акере удвои, след като Баруан напредна по лявото крило и подаде на непокрития нигерийския футболист в наказателното поле и той не сбърка.

Малко по-късно феновете на „канарчетата“ издигнаха плакати и скандираха срещу ръководството на БФС и поискаха оставката му.

В края на полувремето главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа за Ботев за фаул на Ивайло Найденов срещу Антоан Конте. Ивелин Попов застана за топката и беше безпогрешен. Така капитанът на „жълто-черните“ отпразнува 36-ия си рожден ден в своя мач номер 600 в кариерата.

В началото на второто полувреме Атанас Чернев от Ботев пропусна до отбележи от няколко метра. В 57-ата Емануел Уме получи пас чудесен пас от Баруан и простреля с левия крак вратаря на столичани Бубакар Гайе.Антоан Баруан вкара за 5:0 в 66-ата минута след образцова контраатака на „канарчетата“.

Акере вкара шести гол за домакините след отлично подаване на Попов в 78-ата минута.

В класирането Ботев е девети с 18 точки, а Локомотив е на 12-ото място с 14.

В 15 часа Черно море приема Пирин, а от 17:30 часа е двубоят ЦСКА 1948 – Локомотив (Пловдив).