Хърватин с хеттрик за победата на Ботев (Пд) за купата

Секулич ликува след третия си гол за "канарчетата".
Снимка: ПФК Ботев-Пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България.

На прогизналия от дъжда стадион "Христо Радованов" в Радомир "канарчетата" надиграха местния Струмска слава с 3:0. В герой за пловдивчани се превърна хърватинът Мартин Секулич, който реализира хеттрик.

Първото попадение на нападателя дойде в 13-ата минута. При едно разбъркване в наказателното поле топката се отклони към Секулич, който с удар от въздуха с левия крак даде аванс на Ботев.

През второто полувреме играта се поотвори, но повечето удари бяха или много слаби, или неточни. В 79-ата минута обаче Ботев успя да сложи точка на спора, след като Самуел Акере навлезе в наказателното поле на радомирци и бе съборен. От отсъдената дузпа Секулич бе точен за 2:0.

Пет минути по-късно Секулич оформи хеттрика си, довкарвайки топката от метър разстояние след центриране и разбъркване в наказателното поле.

Вторият кръг от турнира за Купата на България продължава в сряда с гостуването на ЦСКА София в Балчик на местния Черноморец.