Барселона се наложи над Атлетико (Мадрид)

Жоао Феликс (вляво) вкарва победния гол за Барса.

Барселона спечели ценна победа с 1:0 над гостуващия Атлетико (Мадрид) в дербито от 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Жоао Феликс отбеляза единствения гол преди почивката. Португалският халф играе под наем в Барса именно от Атлетико, но това не му попречи да изрази бурно радостта си от попадението в мрежата на "дюшекчиите".

Феликс се разписа в 28-а минута с техничен прехвърлящ удар над вратаря Ян Облак след извеждащо подаване на Рафиня.

Преди това пропуски за Барса направиха Рафиня и Роберт Левандовски. Атлетико също имаше своите шансове за гол, но резервният вратар на домакините Иняки Пеня, който пази заради контузия на титуляра Марк Андре тер Щеген, имаше отлични намеси.

По веднъж и гредите спасиха двата отбора - Рафиня нацели страничния стълб за Барселона, Мемфис Депай удари гредата на вратата на Пеня.

С победата Барселона отново се върна на третото място с 34 точки, като измести именно Атлети, който е четвърти с 31 точки, но и мач по-малко.