Евертън излезе от зоната на изпадащите след успех срещу Нюкасъл

Вратарят Пикфорд ликува след първия гол на Евертън.
Снимка: Everton Football Club

Отборът на Евертън записа втора поредна победа и излезе от зоната на изпадащите, след като спечели у дома срещу Нюкасъл с 3:0 в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига.

През ноември на "карамелите" бяха отнети 10 точки заради нарушения на финансовия феърплей, което ги закотви на дъното в класирането, но последователни успехи над Нотингам Форест и Нюкасъл ги качиха над чертата.

На "Гудисън Парк" домакините бяха по-опасният отбор, въпреки че владееха топката по-малко от съперника, а головете паднаха в последния четвърт час. Дуайт Макнийл откри резултата в 79-та минута, Абдулайе Дукуре удвои в 86-та, а в добавеното време резервата Бето оформи крайното 3:0. По този начин Евертън вече има 10 точки, една повече от 18-ия Лутън Таун. Нюкасъл заема седма позиция в класирането с 26 точки, на 4 точки от топ 4.

В другия мач от миналата вечер Уест Хем удължи негативната серия на Тотнъм с победа с 2:1 на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".