Челси е на финал за Купата на Лигата

Коул Палмър от Челси (в син екип) вкара два гола на Мидълзбро.

Отборът на Челси се класира на финала на турнира за Купата на Лигата, след като победи с 6:1 Мидълзбро в реванш от полуфиналите. Така "сините" ще играят за първия трофей за сезона срещу Фулъм или Ливърпул.

Челси пропусна голям брой положения в първия мач и загуби с 0:1 в гостуването си преди две седмици, но картината на "Стамфорд Бридж" бе напълно различна.

Мидълзбро пристигна в Лондон с мнозина отсъстващи заради контузии и този път втородивизионният тим на Майкъл Карик не успя да повтори героизма в отбрана. Капитанът Джони Хоусън сам вкара автогол още в 15-ата минута, а Боро отстъпваше с цели четири попадения до почивката.

Коул Палмър се разписа два пъти за Челси, а Енцо Фернандес, Аксел Дисаси и Нони Мадуеке също вкараха по един гол. Морган Роджърс пък отбеляза единственото попадение за гостите и така Челси се класира напред с общ резултат 6:2.

Финалът е насрочен за 25 февруари и фаворит за класиране е лидерът в първенството Ливърпул, който днес ще брани гол аванс срещу Фулъм.