от 21.00 часа

Канзас и Сан Франциско ще играят на Супербоул

Махоумс (вляво) и Келси изведоха Чийфс отново до мача за титлата.

Патрик Махоумс и Травис Келси изнесоха изключително първо полувреме, а защитата на Канзас Сити Чийфс затвърди доминацията си през втората част и шампионите в Националната футболна лига на САЩ (НФЛ) победиха със 17:10 Балтимор Рейвънс за четвъртото си участие на Супербоул в последните пет сезона.

В мача за титлата в американския футбол Чийфс ще се изправят срещу Сан Франциско 49ърс, който надделя трудно с 34:31 срещу Детройт Лайънс.

Махоумс, куотърбек на Канзас Сити и миналогодишен MVP, завърши 30 паса за 241 ярда и един тъчдаун, който подаде още в първия драйв на Чийфс в ръцете на Травис Келси.

Чийфс отбелязаха всичките си точки през първото полувреме, след което водеха със 17:10.

Така Чийфс се класираха за Супербоул, който ще бъде проведен на 12 февруари от 1:30 часа българско време на "Алиджънт Стейдиъм" в Лас Вегас. Шампионите ще опитат да защитят титлата си от миналата година, което не е правил нито един отбор от 2004-2005. Тогава поредни трофеи спечели Ню Ингланд Пейтриътс, воден от най-добрия за всички времена Том Брейди.

По публикацията работи: Любомир Тодоров