България отстъпи и на двойки от Босна и Херцеговина за купа "Дейвис"

Александър Донски и Александър Лазаров отстъпиха с 6:7 (10), 3:6 тандема Дамир Джумхур и Мирза Башич за купа "Дейвис" в Бургас.
Снимка: bgtennis.bg

Отборът на Босна и Херцеговина поведе на България с 3:0 победи и реши изхода на мача в Световна група I на Купа "Дейвис".

В мача на двойки Александър Донски и Александър Лазаров отстъпиха пред Мирза Башич и Дамир Джумхур с 6:7 (10), 3:6. Двубоят се игра в ТК "Авеню" в Бургас и продължи малко повече от час и 20 минути.

Много оспорван и решаващ бе първият сет. В него двойките взимаха сервиса си и се стигна до тайбрек. В решаващата част тимът на Босна и Херцеговина поведе с 3:0, но двамата българи обърнаха резултата до 5:4. Стигнаха се до няколко равенства, но при 10:10 Донски и Лазаров допуснаха минипробив, след което съперниците им спечелиха сета.

Във втората част боснецните имаха по-голяма предимство, като се откъснаха с 4:1, а с това затвориха мача с 6:3.

В събота Янаки Милев загуби от Дамир Джумхур, а Димитър Кузманов отстъпи на Нермат Фатич.

По публикацията работи: Георги Димитров