Бенфика - Спортинг на полуфинал за купата на Португалия

Жоао Марио (вдясно) празнува с Николас Отаменди, след като вкара втория гол за Бенфика срещу Визела за купата на Португалия

Отборът на Бенфика елиминира състава на Визела на 1/4-финалите за Купата на Португалия и в следващия кръг ще се изправи срещу Спортинг (Лисабон). "Орлите" се наложиха с 2:1 над последния в класирането на местното първенство Визела, а попаденията вкараха Артур Кабрал и Жоао Марио.

Кабрал изведе Бенфика напред в 34-ата минута, но по-голяма заслуга за гола имаше Рафа Силва, който прекоси половината терен и поднесе топката на своя съотборник. В 65-ата минута Кабрал намери в наказателното поле Жоао Марио и той удвои аванса на гостите с плътен изстрел по диагонала.

Домакините върнаха интригата в 68-ата минута с попадение на Сава Петров, но не успя да направи нещо повече до края.

В другия четвъртфинал снощи Витория (Гимараеш) надви с 3:1 Жил Висенте и на полуфиналите ще играе срещу един измежду Санта Клара и Порто.

По публикацията работи: Георги Димитров