Георгиев отрази 18 удара при обрат на Колорадо в НХЛ

Александър Георгиев

Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев отрази 18 удара, а Валери Ничушкин вкара куриозен гол 30 секунди след началото на продължението и Колорадо Аваланч реализира обрат от три попадения за победа с 4:3 срещу Ванкувър Канъкс в мач от Националната хокейна лига.

Така шампионите от 2022 се изкачиха на първо място в Централната дивизия.

Колорадо започна продължението с пауърплей, след като в края на редовното време защитникът Карсън Суси получи две минути на пейката заради шайба над огражденията. Нейтън Маккинън изпрати решаващия удар, а шайбата рикошира в бранителя Ноа Юлсен и удари визьора на Ничушкин, след което влезе във вратата на Канъкс за един от най-куриозните голове през сезона.

Маккинън и Мико Рантанен записаха по едно попадение и една асистенция, а Рос Колтън заби четвъртата шайба за Колорадо. Аваланч вече са само на три точки от лидера в Западната конференция Ванкувър.