Байер (Леверкузен) продължава в ЛЕ след 2 гола в добавеното време

Шик (№14) от Байер вкарва за 3:2 срещу Карабах.

Патрик Шик реализира два гола в допълнителното време при изключително драматичната победа за Байер (Леверкузен) с 3:2 пред собствена публика срещу Карабах в осминафинален мач реванш в Лига Европа.

Попадение на Шик осигури равенството 2:2 в първата среща между двата състава, играна преди седмица. Лидерът в Първа Бундеслига продължава на четвъртфиналите с общ резултат 5:4. "Аспирините" изостанаха в резултата през второто полувреме след попадения на Абдела Зубир и Жуниньо в 58-ата и 67-ата минута. Между двата гола гостите останаха в намален състав заради червен картон на Елвин Кафаргилиев.

Жереми Фримпонг намали изоставането на Леверкузен в 72-ата минута. Последва сериозен натиск за германците, които направиха много пропуски. Стигна се до третата минута на допълнителното време, когато Грималдо направи втората си  асистенция в двубоя за първия гол на Патрик Шик. Четири минути след това чешкият национал направи с удар с глава пълен обрат за Байер след центриране на аржентинеца Есекил Паласиос.

"Аспирините", които са близо до спечелване на първа титла в Германия, продължават без загуба през настоящата кампания.

В друга среща от турнира Ливърпул разгроми Спарта Прага с 6:1 и продължава на четвъртфиналите след общ резултат 11:2.

Дарвин Нуниес, Боби Кларк, Мохамед Салах и Коуди Гакпо се разписаха във вратата на чехите до 14-ата минута. Велко Бирманчевич беше точен в полза на Спарта три минути преди почивката.

Боби Кларк (в червено) току-що е вкарал втория гол за Ливърпул.

Салах стана първият играч на "червените", който отбелязва повече от 20 гола в седем поредни сезона.

Доминик Собослай и Гакпо оформиха крайното 6:1 до 55-ата минута.

Брайтън победи с 1:0 у дома Рома, но отпадна след поражение с 0:4 в предходния мач. Попадение на Дани Уелбек в 37-ата минута осигури почетния успех в полза на "чайките".