Георгиев спаси 30 удара за победата на Колорадо от 0:4

Александър Георгиев отразява поредния удар към вратата си.

Джонатан Друин отбеляза 54 секунди след началото на продължението при победата на Колорадо Аваланч срещу Питсбърт с 5:4 в двубой от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Играчите на Питсбърг водеха с 4:0 4:20 минути преди края на втората част. Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев отрази 30 удара за успеха. Нейтън Маккинън записа гол и две асистенции, като продължи серията си от точки в 18 мача. Сидни Кросби от Питсбърг се отмете с гол и 3 асистенции, Браян Ръст, Пиер-Оливие Жозеф и Джесе Пуляярви бяха другите голмайстори за победителите.

Алекс Овечкин реализира две попадения, за да помогне на Вашингтон да победи Уинипег с 3:0. Ти Джей Оши записа две асистенции, а Чарли Линдгрен спаси 27 шута за тима от столицата, който влезе в зоната за "уайлд кард" в Източната конференция.

Фредерик Андерсен направи 32 спасявания за Каролина при победата над Торонто с 2:1. Брейди Скай и Себастиан Ахо вкараха в първата част за победителите. Никълъс Робъртсън бе голмайстор за Торонто.