Манчестър Юн губи Линдельоф и Мартинес заради контузии

Виктор Линдельоф ще отсъства месец.

Централните защитници на Манчестър Юнайтед Виктор Линдельоф и Лисандро Мартинес ще отсъстват поне месец заради мускулни контузии, съобщиха от клуба от Висшата лига.

Капитанът на Швеция Линдельоф напусна игра през второто полувреме при съботното равенство с Брентфорд (1:1) заради проблем с подколянното сухожилие.

Мартинес го замени в 69-ата минута, появявайки се за първи път от началото на февруари, след като се възстанови от травма в коляното. След това обаче аржентинският национал получи разтежение на прасеца по време на тренировка и няма да бъде на разположение за следващите мачове.

Манчестър Юнайтед, който е шести в класирането с 48 точки при девет оставащи мача до края на сезона във Висшата лига, ще гостува на Челси в четвъртък.