Крумовград надделя над Хебър в мач с 5 гола

Димитър Тонев (в син екип) вкара втория гол за Крумовград.

Отборът на Крумовград победи с 3:2 гостуващия Хебър в интересен мач от 27-ия кръг на Първа лига, който се игра в Пловдив на спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“.

Националът Александър Колев отбеляза 11-ия си гол в първенството, с което поведе сред реализаторите. В деветата минута Матей Шимич с глава подаде на нападателя в наказателното поле, който, също с глава, простреля вратаря на гостите Петър Дебърлиев.

Димитър Тонев удвои в 35-ата минута, след като украинецът Вячеслав Велев върна топката от аутлинията и халфът с фалцов удар вкара във вратата на Хебър.

В началото на второто полувреме хърватинът Шимич бе изведен зад защитата на пазарджиклии но Дебърлия отрази удара на централния защитник.

Хебър намали на 1:2 в 58-ата минута. Разписа се Ангел Бастунов след хубав извеждащ пас на Атанас Кабов към Шейх Диаманка, който подаде на нападателя около точката на дузпата и той простреля Янко Георгиев.

Лазар Марин изравни резултата в 79-ата минута. Бранителят засече топката след центриране от дясно на резервата Олексий Збун.

В 81-ата минута Шимич отбеляза с глава за 3:2 за Крумовград след корнер, изпълнен от Серкан Юсеин.

В класирането отборът на Крумовград излезе шести с 39 точки, а Хебър е на 12-отго място с 27 пункта.

Стартовите състави:

Крумовград: Георгиев, Кацаров, Шимич, Машедо, Али, Велев, Арияш, Луан, Тонев, Юсеин, Колев.

Хебър: Дебърлиев, Сеско, Цонков, Марин, Каракашев, Михайлов, Бастунов, Н'зи, Пенев, Кабов, Диаманка.

Кръгът продължава от 17:00 часа с мача ЦСКА София - Локомотив (Пловдив), а от 19:30 часа започва Лудогорец – Левски.