Трима българи на полуфинал на тенис турнира в Пловдив

Росица Денчева
Снимка: БФТ

Анас Маздрашки при юношите и Елизара Янева и Росица Денчева при девойките се класираха за полуфиналите на сингъл на силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив.

Маздрашки победи на четвъртфиналите номер 6 в схемата Андреас Тимини (Кипър) със 7:6(4), 6:4. Това е трети пореден успех за българина без да загуби сет. За място на финала той ще играе срещу номер 1 в схемата и 8-и в световната ранглиста за юноши Ян Кумсат (Чехия).

Номер 2 Елизара Янева разгроми на четвъртфиналите с Неус Торнер Сенсано (Испания)  с 6:2, 6:0 и записа трета победа.

Третата в схемата Росица Денчева надделя над Джулия Попа (Румъния) с 6:4, 7:5. Българката изоставаше с 4:5 във втория сет, но спечели три поредни гейма, а с това и мача. Това е трети успех за нея без загубен сет.

На полуфиналите Денчева ще играе срещу първата поставена Теодора Костович (Сърбия). Това ще бъде и повторение на финала на турнира през миналата година в Пловдив. Тогава Костович спечели с 6:4, 6:1, а след това българката се раваншира и разгроми Костович на Уимбълдън с 6:0, 6:1.