Байерн отложи поне с ден празненствата в Леверкузен

Байерн

Байерн (Мюнхен) спечели двубоя с опашкаря Кьолн от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците се наложиха с 2:0 след попадения на Рафаел Герейро и на Томас Мюлер.

След този успех баварците отложиха празненствата на лидера Байер (Леверкузен) поне с ден, като „аспирините“ ще могат да си гарантират историческа първа титла при успех над Вердер у дома в неделя.

В 65-ата минута баварците съумяха и да излязат напред в резултата, когато Йозуа Кимих подаде по земя към Рафаел Гереро, който от границата на наказателното поле залепи топката в скобата на десния ъгъл на вратата на Кьолн, вкарвайки страхотен гол.

Байерн успя да удвои преднината си в третата минута от добавеното време на срещата, когато Томас Мюлер се възползва от грешка в защитата на Кьолн и отне топката. Опитният футболист излезе очи в очи с Марвин Швебе и прати топката покрай вратаря на гостите, за да сложи окончателно точката на спора.

Тимът от Мюнхен остава на втора позиция, но вече с 63 точки. Кьолн е предпоследен със само 22 спечелени точки.