Ансамбълът на България със сребро от финала с топки и с ленти на СК (ОБНОВЕНА)

Ансамбълът на България спечели сребърен медал във финала на смесеното съчетание и  завърши на шесто място в този  с пет обръча на световната купа по художествена гимнастика в София.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, които вчера станаха трети в многобоя, представиха сталино композицията си с две топки и три ленти и с оценка от 32.350 точки стъпиха на втората позиция в подреждането.

В изпълненията с пет обръча момичетата на Весела Димитрова и Ясена Стойнева отново допуснаха грешки  и с резултат от 34.000 точки (трудност -19.500 точки, артистичност-7.900 точки и изпълнение - 6.600 точки ) останаха извън подиума като затвориха призовата шестица.

Титлата и в двата финали стана притежание на петорката от  Израел, която показа отлична игра. В изпълненията с пет обръча представителките на Обетованата земя  получиха 38.850 точки (трудност - 22.400 точки, артистичност - 8.400 точки и изпълнение - 8.050 точки ) и грабнаха златните медали. На второ място се нареди съставът на Испания с оценка от  35.600 точки (трудност - 21.200 точки, артистичност-7.700 точки и изпълнение - 7.050 точки ), а бронзовите отличия взе отборът на Мексико с 34.800 точки (трудност - 20.200 точки, артистичност-7.700 точки и изпълнение - 6.900 точки ).

Във финалът с две топки и три ленти състезателките на Айлет Заусман получиха за първото си място 33.100 точки, а  бронз си тръгнаха гимнастичките от Полша, който бяха оценени с 31.900 точки.

По публикацията работи: Кръстина Иванова