Александър Георгиев отрази 26 удара, но Коларадо загуби в НХЛ

Александър Георгиев допусна гол в продължението.

Томаш Хертел преодоля Александър Георгиев 1:23 минути след началото на продължението и Вегас Голдън Найтс спечели с 4:3 срещу Колорадо Аваланч в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Хертел отклони удар на Джай Ейхел за победната шайба в полза на Вегас. Това бе четвъртия гол от 30 изстрела към вратата на роденият в Русе руски страж Георгиев, който завърши мача с 26 спасявания. Попадението падна при пауърплей, отсъден за нарушение на Джош Менсън срещу Ейхел 11.2 секунди преди края на редовното време.

Уилям Карлсон наниза два гола за Голдън Найтс, с което достигна до границата от 30 за сезона. Иван Барбашев също бе точен, а Ейдин Хил завърши с 21 спасявания за шампионите, които са на една точка от третия в класирането на Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Кингс. Голдън Найтс заемат също така втората уайлдкард квота в Западната конференция и не могат да бъдат изместени от деветия в подреждането - Сейнт Луис Блус.

Кейл Макар, Рос Колтън и Мико Рантанен вкараха головете за отбора на Колорадо, който е на точка зад Уинипег Джетс на третото място в Централната дивизия.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Сейнт Луис - Сиатъл 4:1
Чикаго - Каролина 2:4
Калгари - Аризона 6:5=