Фадига спаси Левски срещу Берое, „сините“ са вече четвърти

Левски спечели с 1:0 срещу Берое

Асими Фадига вкара единствения гол през второто полувреме и Левски спечели с 1:0 срещу Берое (Стара Загора) като домакин в мач от 30-ия кръг на Първа лига по футбол. Така "сините" се изкачиха на четвъртото място в класирането при равенство в точките с петия Локомотив (Пловдив).

Левски бе по-активен в атака на старта и "сините" направиха няколко пропуска. Още в четвъртата минута два блокирани изстрела докараха топката до краката на Карлос Охене, който обаче бе неточен от границата на наказателното поле. Берое пък отговори с неточен удар на Вини Трибуле.

Левски бе най-близо до гол след половин час игра, когато Евертон направи индивидуален пробив и стреля от малък ъгъл в лявата странична греда на Берое.

Рикардиньо също направи един пропуск във втората минута на второто полувреме, а друг изстрел на Марин Петков бе отразен от вратаря Артур Мота. Фабио Лима, появил се в игра през втората част след лечение на контузия, пък бе близо до гол четвърт час преди края, когато изпрати диагонален шут на сантиметри от страничната греда.

Големият герой за Левски бе друга резерва - Асими Фадига. Секунди след пропуска на Лима, в 76-ата минута, халфът направи двойно подаване с Евертон, пребори Хуан Саломони за спорната топка и изпрати мощен шут от дъгата към долния десен ъгъл на вратата на Берое.

Левски бе улеснен значително шест минути след гола, когато Лучано Скуадроне бе изгонен с директен червен картон. "Сините" продължиха да контролират играта и спечелиха с 1:0, което оставя Берое в последната шестица на efbet Лига след края на редовния сезон.

Левски - Берое - 1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Асими Фадига 76
червен картон: Лучано Скуадроне 82 (Берое)
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Волен Чинков
жълти картони: Хосе Кордоба, Марин Петков (Левски); Карлос Алгара, Федерико Санети, Артур Мота, Жорди Говеа, Темитопе Акинжогунла, Франко Рамос (Берое).
състав на Левски: Пламен Андреев, Цунами, Карлос Охене, Рикардиньо, Джавад Ел Джемили (69-Асими Фадига), Евертон (79-Асен Чандъров), Патрик-Габриел Галчев, Патрик Мислович (61-Фабио Лима), Хосе Кордоба, Кристиан Димитров и Марин Петков.
състав на Берое: Артур Мота, Федерико Санети (64-Темитопе Акинжогунла), Джани Политино (64-Франциско Сагардия), Лучано Скуадроне, Франко Рамос, Жорди Говеа, Уерик Каетано (86-Дамян Йорданов), Хуан Саломони (78-Енцо Еспиноса), Карлос Алгара, Вини Трибуле и Роналдо Камара (78-Сегундо Пачаме).