С гол накрая Верона победи Удинезе и завърза битката за оцеляване

Верона победи с 1:0 Удинезе

Отборът на Верона спечели с 1:0 домакинството си на Удинезе в среща от 33-ия кръг и завърза още повече интригата в борбата за оцеляване в Серия А. Успехът жълто-сините  от града на Ромео и Жулиета дойде по възможно най-драматичния начин, след като Диего Копола се разписа в 3-ата минута на добавеното време.

Така домакините събраха 31 точки и се придвижиха на 15-о място в класирането, какъвто актив има и Емполи под тях с по-лоша голова разлика. Удинезе се свлече първи над чертата на изпадащите с 28 и мач по-малко, а по-надолу са Фрозиноне с 27 и Сасуоло с 26.

Домакините бяха по-активния отбор, след като на два пъти в срещата удариха гредите. Гостите от Удине също не стояха само в защита и сътвориха няколко добри атаки, които обаче пропуснаха. Първите шансове бяха обаче за Верона, като най-напред Диего Копола, не успял от 6 метра. След него пък словенецът Яка Бийол от корнер след подаване на Лазар Самарджич пропусна за гостите. В 26-ата минута Верона беше близо до попадение, след като Дарко Лазович с движение без да играе за топката освободи пространство за включване на Тиджани Нослин, но Кингсли Ехизибуе се върна за решаваща блокировка. При последвалия корнер Тиджани Нослин уцели страничната греда с глава.

Началото на второто полувреме пак беше за Верона, за които отново Нослин създаде и пропусна две чудесни възможности. След това и гостите от Удине вдигнаха оборотите и дори пропуснаха по-реални възможности. Но Верона отново удари рамката на вратата в 87-та минута, този път Майкъл Фолоруншо с глава срещна напречната греда след пряк свободен удар на Онджей Дуда.

Победата дойде дълбоко в добавеното време. След поредица от опасни центрирания, Верона проби най-сетне когато при ъглов удар Диего Копола насочи топката с глава в далечния горен ъгъл и накара публиката на "Стадио Бентегоди" да полудее.