Сестри Стоеви започнаха с победа в 3 гейма в Сингапур

Стефани (на преден план) и Габриела Стоеви започнаха успешно в Сингапур.

Габриела и Стефани Стоеви се класираха за втория кръг на двойки на Супер 750 турнира по бадминтон в Сингапур с награден фонд 850 хиляди долара.

Трикратните европейски шампионки от България се наложиха над Хюн и Ли от Тайван с 21:15, 20:22, 21:15 след 53 минути игра.

В първия гейм българките взеха преднина, но азиатките успяха да изравнят при 9:9 точки. След това Стоеви отново доминираха на корта. Те стигнаха до 20:14 и реализираха втория си геймпойнт след аут на съперничките си.

В следващата част Габриела и Стефани започнаха несъсредоточено, което позволи на опонентките им да имат преднина от 11:4 на задължителната почивка. По-късно те стигнаха до геймпойнт, който българките отразиха, но при втория не успяха и така частите бяха изравнени.

В заключителната игра Хюн и Ли отново поведоха, но сестрите от Хасково успяха да изравнят при 9:9 и после паузата дойде при 11:9 в тяхна полза. До края на мача Стоеви нямаха проблеми. Те стигнаха до два мачпойнта и реализираха втория.

На осминафиналите 19-ите в световната ранглиста българки очакват победителките от двубой между две китайски двойки.