Адриан Андреев на осминафинал във Виченца

Адриан Андреев
Снимка: Стопкадър Eurpsport Player

Втората ни ракета при мъжете Адриан Андреев се класира за втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" във Виченца (Италия) от категория 75.

Българинът победи със 7:6(10), 7:5 Айбек Качмазов от Русия. Срещата продължи 2 часа и 24 минути.

Андреев поведе с 3:0 в първия сет, но не успя да задържи преднината си и се стигна до тайбрек. В него Адриан спаси два сетбола и от четвъртата си възможност спечели с 12:10 точки. Във втората част Андреев проби в последния гейм и се класира за втория кръг.

С този успех Адриан заработи 6 точки за световната ранглиста, а във втория кръг той ще играе срещу №6 в схемата и №188 в световната ранглиста Хенаро Оливиери от Аржентина. През миналата година Андреев загуби с 1:2 сета от Оливиери в последния кръг на квалификациите на „Ролан Гарос".