Англия загуби от Исландия на „Уембли“

Хари Кейн и съотборниците му в английския национален отбор загубиха на "Уембли" от Исландия

Националният отбор на Англия загуби с 0:1 от Исландия на „Уембли“ в последната си проверка преди старта на европейското първенство по футбол.

Единственото попадение отбеляза Йон Торстейнсон в 12-ата минута.

За исландците това беше втори успех над Англия в историята след този на Евро 2016.

Румъния не успя да победи един от най-слабите отбори в Европа - Лихтенщайн.

Мачът в Букурещ завърши 0:0, като същият резултат румънците постигнаха и преди няколко дни срещу България.

Германия победи трудно Гърция с 2:1.

Домакините на европейските финали избегнаха поражението, след като изоставаха дълго време заради гола на Йоргос Масурас в 34-ата минута.

След почивката обаче Бундестимът показа съвсем различно лице на "Борусия Парк" в Мьонхенгладбах и стигна до пълен обрат благодарение на попаденията на Кай Хавертц в 56-ата и Паскал Грос в 89-ата.

В други проверки: Полша - Украйна 3:1, Шотландия – Финландия2:2 и Чехия – Малта 7:1.

По публикацията работи: Петър Ненов