Илейн Томпсън-Хера няма да защитава олимпийската си титла на 200 м

Илейн Томпсън-Хера

Петкратната олимпийска шампионка Илейн Томпсън-Хера няма да защитава титлата си на 200 метра на Игрите в Париж следващия месец, след като избра да не участва в дисциплината на предстоящите квалификации на Ямайка.

Спринтьорката е регистрирана само за спринта на 100 метра на шампионата на Ямайка по лека атлетика, който ще се проведе от 27 до 30 юни. Крайният срок за подаване на заявки изтече в понеделник.

Томпсън-Хера, първата жена, спечелила последователно олимпийските титли в двата спринта, триумфирайки на 100 и 200 метра в Токио, завърши последна на 100 метра миналия месец, записвайки 11.30 секунди на Диамантената лига в Юджийн.

За последно тя се състезава на 200 метра през април 2023-а и изглежда, че е получила контузия по време на 100 метра на Гран При на Ню Йорк по-рано този месец, финиширайки за 11.48 секунди.

Състезанието по лека атлетика на Олимпийските игри в Париж ще се проведе от 1 до 11 август на "Стад дьо Франс".