Аржентина тръгна с победа на Копа Америка

Лаутаро Мартинес вкарва втория гол за Аржентина в Атланта.

Световните шампиони от Аржентина започнаха борбата си за поредна титла на Копа Америка с победа над Канада с 2:0.

Мачът се изигра пред 70 564 зрители на стадиона в Атланта, САЩ.

Хулиан Алварес изведе Аржентина напред в 49-ата минута. Комбинацията от вдъхновяваща вратарска намеса на Макс Крепо от Канада и изненадващата липса на прецизност на Лионел Меси пред вратата остави Канада играта, докато Лаутаро Мартинес не реши спора в 88-ата минута.

Подкрепяна от огромна публика, облечена в светлосини и бели раирани фланелки, Аржентина напълно заслужаваше успеха.

През първото полувреме Алварес, предпочетен пред Лаутаро като партньор на Меси в атака, имаше първата възможност за попадение, когато се нагърби с опит за изчистване от Исмаел Коне и се откъсна от защитата. Но нападателят на Манчестър Сити направи тежко докосване и стража на Канада Макс Крепо успя да улови топката.

По-малко от четири минути през второто полувреме бяха необходими на Аржентина, за да наруши нулевото равенство - Меси подаде към Мак Алистър, който беше съборен от Крепо, но преди съдията да надуе свирката си Алварес вкара топката в мрежата.

В рамките на няколко минути Алварес имаше още един шанс, но този път бе отказан от Крепо.

Джеси Марш вкара крилото Якоб Шафелбург и премина към атакуваща формация 4-3-3. Аржентинската защита бе подложена на натиск, а добра контратака завърши с пропуски на Меси.

Две минути преди края на редовното време Аржентина реши мача. Меси подаде хубав пас и този път Лаутаро не сгреши, като се измъкна от настъпващия Крепо и вкара топката във вратата за 2:0.