Втора победа на Аржентина на Копа Америка

Меси пази топката от чилийския защитник Лихновски.

Отборът на Аржентина се наложи трудно с 1:0 над Чили във втория си мач от група А на турнира Копа Америка. Победата в Ийст Ръдърфорд означава, че действащият шампион си осигури класиране във фазата на директните елиминации.

Първият точен удар за Аржентина дойде чак в 22-ата минута, когато удар на Хулиан Алварес беше отразен от чилийския вратар Клаудио Браво. В 37-ата минута аржентинската легенда Лео Меси разтресе левия страничен стълб на чилийската врата с удар от около 30 метра.

След почивката Аржентина засили натиска си, като Браво спаси удари на Молина, Мак Алистър и Гонсалес. Единственото попадение в срещата отбеляза нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който беше точен в 88-ата минута, след като по-рано се бе появил от резервната скамейка.

В другия мач от група А на Копа Америка Канада надделя над Перу съшо с 1:0, като единственият гол в срещата беше дело на футболиста на Лил Джонатан Давид в 74-ата минута.. Четвърт час по-рано Араухо от Перу получи червен картон.