Зверев продължава на Уимбълдън, Циципас отпадна

Зверев спечели в 3 сета.

Поставеният под номер 4 Александър Зверев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

27-годишният германец победи лесно Маркос Гирон (САЩ) с 6:2, 6:1, 6:4 за 1:34 час. В следващия кръг негов съперник ще бъде представителят на домакините Камерън Нори, който спечели срещу сънародника си Джак Дрейпър със 7:6(3), 6:4, 7:6(6).

Финалистът от Откритото първенство на САЩ 2020, който загуби отново финал от Големия Шлем на "Ролан Гарос" миналия месец, доминираше през целия двубой.

Датчанинът Холгер Руне загуби сет, но отстрани бразилеца Тиаго Сейбот Вилд , за да си осигури място в третия кръг на Уимбълдън.

21-годишният Руне, който е 15-и поставен в схемата, допусна ранен пробив и загуби първия сет, но повиши нивото си след това и спечели с 3:6, 6:3, 6:2, 6:2. Срещата се игра при доста ветровито време на корт номер 18 в Лондон.

Руне, който достигна до четвъртфиналите миналата година, ще се изправи срещу френския квалификант  Куентен Алис (Франция), който елиминира номер 21 Карен Хачанов в пет сета - 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

11-ият поставен Стефанос Циципас (Гърция) загуби във втория кръг от финландеца Емил Русувуори с 6:7(6), 6:7(10), 6;3, 3:6 за 2:50 часа. В четвъртия сет Циципас загуби подаването си в шестия гейм, а с това и срещата.

Номер 24 Алехандро Табило (Чили) също продължава напред след успех над Флавио Коболи (Италия) със 7:6(4), 7:6 (4), 4:6, 4:6, 6:4, а 13-ият в схемата Тейлър Фриц (САЩ) елиминира Артур Риндеркнеш (Франция) с 6:3, 6:4, 3:6, 6:4.