Франция е на полуфинал след дузпи срещу Португалия (обновено)

| обновено на 06.07.24 в 00:45
Франция - Португалия

Отборът на Франция се класира за полуфиналите на европейското първенство, след като отстрани след изпълнение на дузпи с 5:3 тима на Португалия. При дузпите единствената грешка бе на Жоао Феликс, който уцели гредата. Редовното време и продълженията не донесоха гол.

Победителите ще срещнат Испания на полуфинала във вторник в Мюнхен.

Първото полувреме не бе толкова наситено с положения пред двете врати и логично завърши без гол.

Малко след почивката Мбапе стреля опасно към вратата на португалците, но вратарят Коща спаси.

Португалия отвърна с много опасна атака и удар на Бруно Фернандеш след малко повече от час игра. Две минути по-късно португалците направиха нов сериозен пропуск след удар на Витиня.

Пропуските продължиха в 65-ата минута, в която португалецът Рубен Диаш парира удара на Рандал Коло Муани. Франция направи още един сериозен пропуск в 69-ата минута, в която Камавинга не успя да уцели вратата от няколко метра.

Така редовното време в мача завърши без гол и се стигна до продължения. които не донесоха промяна. А при дузпите по-точни бяха французите - 5:3.

По публикацията работи: Светослав Табаков