Рибакина срещу Крейчикова на полуфинал в Лондон

Елена Рибакина

Шампионката от 2022 година на Уимбълдън Елена Рибакина и Барбора Крейчикова ще се срещнат в единия полуфинал на тенис турнира от Големия шлем в Лондон.

Четвъртата поставена представителка на Казахстан Рибакина бе категорична срещу №21 в схемата Елина Свитолина от Украйна и я победи с 6:3, 6:2 за 61 минути игра.

Свитолина започна мача с пробив, но това беше първият и последен път, когато водеше в двубоя. 25-годишната Елена моментално направи рибрейк, а в осмия гейм тя направи нов пробив, при това на нула. След това сервира успешно за сета.

Родената в Москва Рибакина направи брейк на старта на втората част и после още един за 5:2. После казахстанката завърши двубоя със седмия си ас.

Елена завърши с общо 28 печеливши удари при 15 непредизвикани грешки.

Другият днешен четвъртфинал противопостави бивши шампионки от „Ролан Гарос“. В него чехкинята Барбора Крейчикова се наложи с 6:4, 7:6(4) над Елена Остапенко от Латвия за час и 42 минути.