Френска бригада ще ръководи финала на Евро 2024

Франсоа Льотексие вече ръководи 3 мача в Германия.

Френска съдийска бригада ще ръководи финала на европейското първенство по футбол между Испания и Англия. Франсоа Льотексие ще е главен арбитър, а негови асистенти ще бъдат Сирил Мюние и Мехди Рамуни, съобщиха от УЕФА.

Четвърти съдия на финала ще бъде полякът Шимон Марчиняк, като ще има и резервен страничен рефер - сънародникът му Томаш Листкевич.

За видео асистент рефер е посочен французинът Жером Бризар с асистенти Вили Делажо от Франция и италианеца Масимилиано Ирати.

Льотексие вече ръководи три мача от турнира, сред които и победата на Испания на осминафинала срещу тима на Грузия с 4:1. Другите срещи на французина бяха Дания - Сърбия (0:0) и Хърватия - Албания (2:2).

Той бе четвърти съдия на финала от Шампионската лига между Реал Мадрид и Борусия Дортмунд тази година (2:0), както и ръководи финала за Суперкупата на Европа между Манчестър Сити и Севиля в Пирея през 2023, завършил 1:1 и спечелен от англичаните след изпълнение на дузпи.

Финалът ще се играе в неделя (14 юли) в Берлин, като ще започне в 22:00 часа българско време.