Алкарас на финал на "Уимбълдън" след обрат срещу Медведев

Карлос Алкарас ликува, след като се класира за финал на "Уимбълдън"

Карлос Алкарас отново е на финал на Уимбълдън, след като постигна обрат срещу Даниил Медведев. Испанецът спечели с 3:1 сета, 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4.

През миналата година двамата отново играха на тази фаза на турнира, като пак Алкарас спечели. На финала световният номер 3 ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Лоренцо Музети.

В първия сет двамата си размениха по няколко пробива. Медведев сервираше за частта при 5:3, но Алкарас взе подаването му. След това се стигна до тайбрек, в който руснакът доминираше и даде само точка на миналогодишния шампион.

Алкарас вдигна нивото си във втората част и проби още в четвъртия гейм, което бе достатъчно за спечелването на сета. Третата част се разви по сходен начин и отново отиде в актива на испанеца.

В четвъртия сет Алкарас проби още в първия гейм, но Медведев направи рибрейк. Испанецът отново взе подаването на съперника си в седмия гейм и след това нямаше проблеми да стигне до успеха.

По публикацията работи: Георги Димитров