от 15.00 часа

Виктория Томова е на четвъртфинал в Прага

Виктория Томова
Снимка: openinternacionalvalencia.com

Първата ракета на България в тениса при жените Виктория Томова е на четвъртфинал на WTA 250 турнира на клей в Прага.

Петата поставена Томова се наложи над Яна Фет от Хърватия с 6:3, 6:4 след 92 минути игра.

Мачът не започна добре за 29-годишната софиянка, която загуби първите три гейма срещу 116-ата в ранглистата Фет. След това обаче тя се концентрира и спечели следващите шест игри, а с това и сета.

Хърватката прекъсна негативната си серия като проби Томова на старта на следващата част, но Виктория моментално направи рибрейк.27-годишната Фет направи нов брейк за 3:2, който обаче затвърди. Виктория успя да го върне при 4:4. В десетия гейм съперничката ѝ сервираше за оставане в срещата. Тя поведе с 40:15, но българката спечели следващите четири точки, а с това и мача.

Така Томова заслужи 54 точки за световната ранглиста, където е номер 49 през тази седмица.

Следващата опонентка на Вики е четвъртата поставена Магда Линет от Полша.

На 27 юли започва олимпийският турнир в Париж, в който Томова ще участва.

По публикацията работи: Любомир Тодоров