от 15.00 часа

Шиникова постигна втора победа във Варшава

Изабелла Шиникова
Снимка: БФТ

Третата ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове от категория WTA 125 във Варшава.

Националката за "Били Джийн Кинг къп" записа втора победа в състезанието, като се наложи с 6:1, 6:4 над австралийката Дестъни Аява. Двубоят продължи 68 минути.

В първия сет 32-годишната софиянка поведе с 4:0 гейма и после лесно затвори частта.

В следващата австралийката направи пробив за 2:1. В края Шиникова вдигна оборотите и от 2:4 спечели следващите четири игри, а с това и срещата.

Изабелла направи шест аса в двубоя и също толкова двойни грешки.

Тя заслужи 27 точки за световната ранглиста, където в момента се намира на 304-ото място.

Следващата съперничка на българката се определя в мача между Линда Климовичова (Чехия) и Алиша Паркс (САЩ).

По публикацията работи: Любомир Тодоров