Филип Кръстев с две асистенции за Цволе

Филип Кръстев ще играе за Цволе и през новия сезон

Националът Филип Кръстев направи повторен дебют за Цволе при победата над Де Граафшап с 5:0 в контрола преди началото на сезона в Нидерландия. Българският халф игра до 62-ата минута, като изработи две от попаденията за своя тим.
Кръстев беше близо до преминаване в Нант, но двете страни се разминаха и юношата на Славия се завърна в Цволе, където игра под наем през втората половина от миналия сезон. С представянето си срещу Де Граафшап той показа, че ще бъде основна фигура в състава на Джони Янсен.
Одисеус Веланас откри резултата в 8-ата минута, а в 21-ата Томас Баутинг удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кръстев. Българинът пропусна от удобна позиция малко по-късно, стреляйки над вратата.
В 54-ата минута Филип Кръстев подаде на Дейви ван ден Берг, който се разписа за 3:0. Другите попадения за Цволе бяха дело на Антъни Фонтана (83') и Апостолос Велиос (88').

По публикацията работи: Георги Димитров