от 09.00 часа

Барселона победи Манчестър Сити след дузпи в Орландо

Ковачич от Сити спира шута на Роке от Барселона.

Отборите на Барселона и Манчестър Сити направиха зрелищно равенство 2:2 в контролна среща играна на стадион "Кампинг Уърлд" в град Орландо, щата Флорида.

Проверката бе част от лятното турне на двата тима в САЩ. Испанците на два пъти повеждаха в резултата чрез Пау Делгадо (24-а минута) и Пабло Торе (45-а минута), но англичаните успяваха да изравнят чрез Нико О'Райли (39-а) и Джак Грийлиш (60-а минута). Победителят бе определен чрез изпълнение на дузпи, където футболистите на накаталунците бяхо по-точни и ликуваха с 4:1.  Калвин Филипс и Джейкъб Райт изпуснаха първите два наказателни удара за "гражданите".

Така Манчестър Сити продължава да няма победа от началото на лятната си подготовка и записа пореден доста резултатен мач. Следващата проверка на английския шампион е срещу Челси на 4 август.

За състава на Ханзи Флик предстои предсезонно "Ел Класико" с Реал Мадрид след четири дни.

По публикацията работи: Любомир Тодоров