от 15.00 часа

Станимира Петрова загуби на четвъртфиналите в Париж

Станимира Петрова игра на трета олимпиада.
Снимка: Ройтерс

Състезателката по бокс Станимира Петрова остана близо до бронзов медал от олимпийските игри в Париж, което би означавало и първо отличие за България.

Петрова отстъпи с 1-4 съдийски гласа на Чан Юан от Китай във втората си среща на турнира в категория до 54 килограма

В първия равностоен рунд българката спечели с 3-2 съдийски гласа. В следващата част азиатката нанесе няколко непозволени удари с отворена ръкавица, на реферът не реагира. Китайката получи предимство с 4:1 гласа след нейния край.

В решителния трети рунд Чан беше по-свежата и успя да вкара няколко серии в лицето. 33-годишната Станимира отвърна с един чудесен десен прав, но това не беше достатъчно

На 1 август преди 72 години България печели първия олимпийски медал. През 1952 г. Борис Георгиев - Моката заслужи бронз в кат. 75 кг от боксовия турнир на Игрите в Хелзинки.

По публикацията работи: Любомир Тодоров