от 15.00 часа

Министър Глушков поздрави олимпийските медалисти

Георги Глушков - служебен министър на младежта и спорта.

Министърът на младежта и спорта Георги  Глушков поздрави българските спортисти, които вчера постигнаха успехи и спечелиха медали за страната на Олимпийските игри в Париж.

Семен Новиков стана олимпийски шампион в категория до 87 килограма борба класически стил, а бронзови отличия добавиха таекуондистката Кимиа Ализаде при 57-килограмовите, състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев в категория до 73 килограма и боксьорът Хавиер Ибаниес в категория до 57 килограма. Освен това българският национал по борба Магомед Рамазанов се класира за финала в категория до 86 килограма свободен стил и също си осигури отличие.

"Уважаеми спортисти, треньори и спортни ръководители,

Вчера беше невероятен ден за българския спорт и аз ви благодаря за емоциите и радостта, които ни донесохте.

Цяла България се вълнуваше от битките ви, подкрепяше ви и се радваше заедно с вас. С вашите успехи донесохте гордост и национално самочувствие за всички нас.

Олимпийският шампион Семен Новиков, медалистите Божидар Андреев, Кимиа Ализаде, Хавиер Ибанес и всички, които продължават борбата за медали, а и тези от вас, които останаха извън битката за отличия, но оставиха сърцето си на спортните терени! Благодаря ви!

Поклон пред усилията на вашите семейства, треньори, екипи, федерации! Благодарност и признание към всички тях. За подкрепата и отдадеността, с които са ви мотивирали да се реализирате в спорта и да достигнете до най-високите му върхове.

Всички вие заслужено спечелихте сърцата  и признанието на българите.

Зад всеки успех се крие неуморен труд и несломим дух!

Гордейте се с реализацията си като победители!", се казва в изявлението на Георги Глушков.

По публикацията работи: Любомир Тодоров