Лийдс и Илия Груев отпаднаха за купата на лигата в Англия

Илия Груев-младши
Снимка: Leeds United

Българският национал Илия Груев и неговият Лийдс отпаднаха още в първия кръг за Купата на Лигата на Англия, след като загубиха тежко с 0:3 у дома от Мидълзбро.

Полузащитникът започна мача от резервната скамейка и се появи в игра в 64-ата минута, когато тимът му изоставаше с 0:2 в резултата.

Пет минути след началото на второто полувреме Мидълзбро поведе в резултата след индивидуална акция на Анфърни Дейкстеел, завършила с топка в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Карл Дарлоу.

След час игра Делано Бургзорг бе изведен с чудесен пас от Джош Кобърн в наказателното поле и останал сам срещу вратаря удвои аванса на гостите.

Боро довърши йоркширци в 67-ата минута, когато Джош Кобърн се разписа при добавка и подпечата класирането на своя тим за 1/32-финалите в турнира за Купата на Лигата.

По публикацията работи: Георги Димитров