Кузманов и Донски отпаднаха в Добрич

Димитър Кузманов
Снимка: БФТ

Последните двама български представители на чалънджъра в Добрич на клей - Александър Донски и Димитър Кузманов, отпаднаха на четвъртфиналите.

Участващият с "уайлд кард" Донски отстъпи с 3:6, 3:6 на нидерландеца Гай ден Ауден. Мачът продължи час и 30 минути и бе решен в средата си, когато Уден спечели шест поредни гейма, за да направи резултата от 3:3 до 6:3, 3:0 в своя полза.

Поставеният под номер 9 в схемата Кузманов пък загуби от друг тенисист от Ниската земя - Йеле Селс, с 6:7(3), 5:7. Кузманов водеше с 5:2 гейма в първия сет, но пропусна общо седем сетбола, първите пет от които бяха на негов сервис. В тайбрека Селс победе с 6:1 точки и го спечели със 7:3.

Във втория сет Кузманов бе изправен пред общо осем точки за пробив. Българинът спаси първите седем от тях, но осмата, която бе и мачбол, бе на сметката на Селс.

Кузманов и Донски ще вземат по 8 точки за световната ранглиста и по 1030 евро.